binance

Ako nakupovať ostatné kryptomeny – registrácia na burze Binance

Veľa ľudí sa ma v posledných týždňoch pýta, ako je si môžu nakúpiť Monero (XMR), Ripple (XRP), Cardano (ADA), IOTA (MIOTA), Stellar (XLM), Dash (DASH), NEO, Tron (TRX), či iné. Buď už majú registrovaný účet v niektorej zmenárni (väčšinou Coinbase), alebo nemajú zatiaľ ani to. Preto som pripravil tento jednoduchý návod. Mal by odpovedať na všetko, ak som na niečo zabudol, neváhajte sa opýtať v komentári.

 1. Registrujte sa na Coinbase (je nutné prejsť verifikáciou totožnosti, ako aj bankového účtu) – link na registráciu (za registráciu a dobitie prvých 100 $ získate 10 $)
 2. Ak chcete nakupovať iné kryptomeny, ako sú Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), či Litecoin (LTC), je nutné sa registrovať na niektorej z búrz.
 3. Výbornou voľbou je Binance – registrovať sa môžete pomocou tohoto odkazu
 4. Na Binance nie je nutná verifikácia, stačí sa normálne registrovať. Verifikácia dovoľuje prevod väčšieho objemu kryptomien z burzy (až 100 BTC za 24 hodín, čo nie je na začiatku pre väčšinu ľudí nutné).
 5. Verifikovať účet na Binance však určite odporúčam, môže sa to hodiť. Nezaberie to veľa času a nie je to komplikované, stačí sa držať postupu.
 6. Tak isto veľmi odporúčam používať tzv Authenticator, pre Android aj iOS je dostupný Google Authenticator, ktorý si jednoducho nainštaľujete ako aplikáciu do telefónu. Pri každom prihlásení a inej dôležitej operácii si bude Binance pýtať číslo Authenticator-a, ktoré bude potrebné opísať.
 7. Binance je burza, kde je možné obchodovať medzi kryptomenami. Nie je možné si sem poslať EUR, ako do zmenárne. Ďalším krokom teda bude zaslanie niektorej z kryptomien, ktoré ste si už zakúpili v zmenárni.
 8. Odporúčam ETH, keďže poplatok aj čas transakcie je nižší ako pri BTC. Proste ušetríte. Za ETH potom môžete väčšinu iných kryptomien v Binance nakúpiť.
 9. V Coinbase v hornom menu kliknite na Accounts
 10. V ľavo si nájdite ETH Wallet a kliknite na tlačítko Send
 11. Teraz si otvorte v ďalšom okne browsera Binance. 
 12. V hornom menu kliknite na FundsDeposits Withdrawals
 13. Nájdite si v riadku ETH (Ethereum) a kliknite v danom riadku v pravo na tlačítko Deposit (viď tento screenshot)
 14. Okopírujte si adresu ETH Wallet (vašej ETH peňaženky vo vašom Binance účte)
 15. Danú adresu nakopírujte do kolónky Recipient (Enter a ETH address)
 16. Uistite sa na 100%, či ste ju dobre okopírovali, žiadne písmenko z adresy nesmie chýbať!!!
 17. Následne si zvoľte množstvo v € alebo ETH. Nemusíte posielať jednotky ETH, môžete aj 0,5, 0,3 a pod.
 18. V note si môžete zapísať poznámku, za akým účelom ste to posielali. Je to informácia čisto pre vás. Nemusíte ju vypĺňať.
 19. Dolu vidíte aj poplatok transakcie.
 20. Po odoslaní je nutné počkať. Väčšinou sú to jednotky až desiatky minút, kým transakcia prebehne. Stav transakcie môžete sledovať jednak v Coinbase v zozname Transactions, kliknutím na danú transakciu a jednak v Binance, hore v menu Funds a History. Binance vám zašle mail, keď bude transakcia dokončená. Niekedy sa stáva, že kvôli veľkému množstvu transakcií, je nutné čakať hodinu, aj viac (hlavne v prípade BTC), u ETH je to väčšinou do hodiny.
 21. Keď už máte ETH na svojom účte v Binance (hore v menu kliknite na Funds a Deposits Withdrawals a pozrite si tabuľku), môžete zaň nakúpiť, čo chcete.
 22. Choďte v Binance hornom menu, v ľavo do Exchange a Basic
 23. Pozrite si tento screenshot alebo postupujte ďalšími bodmi návodu.
 24. V pravo v boxe s kryptomenami si hore kliknite na ETH a vyhľadajte kryptomenu, ktorú zaň chcete nakúpiť (napr. TRX)
 25. Dolu si vyberte Market (znamená to, že chcete nakupovať za aktuálny kurz). Môžete použiť aj Limit (vtedy zadáte kurz, na ktorý si chcete počkať a ak daný kurz bude, systém kryptomenumenu nakúpi). Market na začiatku postačí.
 26. Vyberte si Amount, množstvo, koľko danej kryptomeny chcete nakúpiť, prípadne si kliknite na, že chcete nakúpiť 25%, 50%, 75% alebo 100% z celkového počtu ETH. Pozor však na to, že burza si berie Fee (malý poplatok), za každú takúto transakciu. Preto vám nedovolí nakúpiť za 100% ETH. Treba si zvoliť o trošku menej (poplatok je 0,1%, takže stačí si namiesto napr. 5000 TRX zadať 4997 a pod.)
 27. Nakoniec stačí kliknúť na BUY a máte kryptomenu nakúpenú.

Malý tip. Snažte sa robiť čo najmenej prevodov z Coinbase zmenárne do burzy. Zbytočne platíte poplatky. Ideálne je naraz nakúpiť ETH, poslať si ho do zmenárne a následne nakúpiť kryptomeny. Stratégií na nákup je množstvo, ale to je na iný článok.

O kryptomeny som sa začal zaujímať pomerne neskoro, no odvtedy sa tejto téme venujem každý deň. Budem sa snažiť prinášať hodnotné informácie, hlavne konkrétne postupy a návody, ktoré vám pomôžu (hlavne v začiatkoch).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *